Bukowina tatrzańska Hotel noclegi bukowina tatrzańska pensjonaty bukowina tatrzańska
góral
karta tatrzańska

narty Bukowina Tatrzańska


Stacje narciarskie


Bliskość Tatr Wysokich i ukształtowanie terenu, pozwoliło Bukowinie Tatrzańskiej na rozbudowanie wielu stacji oraz wyciągów narciarskich. Tak więc, na terenie Bukowiny Tatrzańskiej znajdują się aż 22 wyciągi narciarskie, z czego 15 to wyciągi talerzykowe,
6 z nich to wyciągi orczykowe oraz jeden krzesełkowy. Praktycznie wszystkie wyciągi narciarskie są bardzo dobrze oświetlone. Są również sztucznie naśnieżane. Bardzo dużym udogodnieniem jest bliska lokalizacja wypożyczalni sprzętu narciarskiego, a także punktów gastronomicznych. Trasy są przygotowywane w taki sposób, aby ze zjazdów mogli czerpać radość zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.


Trasy narciarskie w Bukowinie Tatrzańskiej:


1.      Stacja Narciarska „Turnia” – znajduje się tam wyciąg krzesełkowy 2-osobowy oraz talerzykowy, obydwa o długości 400 m. Wyciąg krzesełkowy jest objęty ski-passem, czyli kartą magnetyczną, która umożliwia zjazd na czterech wyciągach. Do zjazdu przygotowana jest trasa czerwona, sztucznie naśnieżana, oświetlona, o długości 500 m i szerokości 100 m. Stacja znajduje się na wschodnim stoku. Obok znajduje się parking oraz karczma.  

 

2.      Stacja Narciarska „Mały Kasprowy” – z wyciągiem orczykowym o długości 400 m. Znajduje się tam 9 tras zjazdowych, w tym trasa łatwa, która jest sztucznie naśnieżana oraz oświetlana. Biegnie wzdłuż wyciągu narciarskiego. Mały Kasprowy to stacja znajdująca się na stoku północnym oraz północno-zachodnim. Trasa otwarta jest przez 24 h na dobę. Znajduje się tam szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz restauracja.

bukowina noclegi blisko term
3.      Stacja narciarska „Stanlay” – znajduje się tam wyciąg talerzykowy. Wyciąg „Stanlay” to świetne miejsce dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć jazy na nartach lub na snowboardzie. Trasa jest bardzo dobrze oświetlona oraz sztucznie naśnieżana. Obok znajdują się punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

 

4.      Stacja narciarska „Bartek” – znajduje się tam wyciąg talerzykowy - teleskopowy,
o długości 370 m. Znajdują się dwie łatwe trasy po obydwu stronach wyciągu, które są sztucznie naśnieżane oraz oświetlone. Stacja narciarska mieści się na wschodnim stoku. Niedaleko jest parking, restauracja, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska.

hotel bukowina
5.      Stacja narciarska „Wierchy” – przy której również znajduje się wyciąg talerzykowo – teleskopowy, o długości 350 m. Znajdują się tam dwie niebieskie trasy o długości 350 m oraz 500 m. Biegną wzdłuż wyciągu narciarskiego, są sztucznie naśnieżane oraz oświetlone. Stacja narciarska „Wierchy” znajduje się na Wierchu Rusińskim, zachodnim stoku. W bliskiej odległości znajduje się restauracja, parking oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Stacja „Wierchy” jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ działa przez cały rok. Zimą można jeździć na nartach, natomiast latem jeździ się na rolkach po trawie.  

 

6.      Stacja narciarska „Smyk” – mieści się w centralnej części stoku północno-zachodniego. Znajduje się tam wyciąg orczykowy o długości 400 m. Trudność trasy można określić jako średnio trudną i biegnie wzdłuż wyciągu. Jest sztucznie naśnieżana oraz oświetlana. Obok znajduje się parking, punkt gastronomiczny, wypożyczalnia narciarska oraz szkółka narciarska.