Bukowina tatrzańska Hotel noclegi bukowina tatrzańska pensjonaty bukowina tatrzańska
góral
karta tatrzańska

terma baseny termalne bukowina tatrzańska
Bukowina Tatrzańska swój rozkwit pod względem turystycznym przeżyła, gdy zostały otwarte baseny termalne Bukowina Tatrzańska. Woda w termach wydobywana jest ze sztucznego odwiertu i pochodzi z głębin ziemi. Dzięki temu jest bogata w wiele pierwiastków chemicznych, które mają korzystny wpływ na organizm człowieka. Wody posiadają wysokie stężenie sodu (Na), wapnia (Ca), chloru (Cl), potasu (K), magnezu (MG), siarki (S) oraz chromu (Cr). Tak zróżnicowana gama pierwiastków pomaga zniwelować objawy niektórych chorób lub całkiem je wyeliminować.
Nie od dziś wiadomo, że woda działa łagodząco na układ nerwowy. Wody termalne
w Bukowinie Tatrzańskiej pomagają zredukować stres, niwelują bezsenność oraz poprawiają komfort psychiczny, dlatego po kąpielach w termach, człowiek czuje się zrelaksowany, spokojny i nastawiony pozytywnie do życia. Oprócz tego, woda zwiększa ochronę organizmu przed chorobami Alzheimera oraz Parkinsona.

bukowina noclegi z wyżywieniem
Ludzie, którzy mają problemy sercowe, powinni bezzwłocznie zażywać kąpieli w wodach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, ponieważ ma ona korzystny wpływ na stabilizację tętna, a nawet zapobiega chorobom serca. Pomaga również w zwalczaniu chorób układu krążenia.
Wypoczynek w wodach termalnych  jest również wskazany dla osób, które chętnie pozbędą się kilku zbędnych kilogramów. Woda bowiem pobudza przemianę materii, a co za tym idzie – zmniejsza otyłość.
Osobom, które przeszły ciężkie operacje lub leczą się po urazach, pomoże
w rekonwalescencji, a także pomoże ukoić ból głowy oraz stawów. termy szaflary


Termy w Bukowinie Tatrzańskiej to kompleks złożony z dwunastu basenów. Sześć z nich znajduje się wewnątrz budynku, a kolejne sześć na zewnątrz. Każdy z basenów ma swoją osobliwą nazwę, która najczęściej prezentuje przy okazji góralską gwarę. Należy do nich: niebiesko dolina, bonior basisty, cepersko płań czy corny staw. W termach znajduje się także jaskinia pod Porońcem, w której można korzystać z rwącej rzeki. Oprócz tego są trzy zjeżdżalnie: krynconka, wartko ruła oraz łostry śwung. Woda w basenach oscyluje pomiędzy 28-36°C.
bukowina hotel
Na terenie kompleksu znajdują się tzw. Góralskie Łospary, czyli zespół saun, a także
SPA & Wellness. Termy w Bukowinie Tatrzańskiej czynne są siedem dni w tygodniu, od 9.00 do 22.00.